poniedziałek, 12 listopada 2012

Podobno człowiek wart jest tylko tyle, ile potrafi z siebie dać innym...

 ... a wokół nas tyle biedy i chorób, że mimo chęci nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim.Dobrze jednak,  że są jeszcze na świecie tacy zapaleńcy jak mieszkańcy Józefowa, którym chce się chcieć i dlatego już szósty rok z rzędu w ramach społecznej inicjatywy organizują pospolite ruszenie pod nazwą GWIAZDOBRANIE I DAWANIE. Informacje o imprezie znajdziecie TUTAJ a ja chcąc przybliżyć ogólną ideę pozwolę sobie tylko zacytować fragment wpisu z oficjalnej strony akcji :

,,Jak to się wszystko zaczęło? Całkiem zwyczajnie. Na forum mieszkańców Józefowa ktoś rzucił pomysł zorganizowania miejscowej rozrywki w stylu “konkursu na najlepszą nalewkę, ciasto itp.” Ktoś inny dodał, że dobrze byłoby, aby imprezie przyświecał jakiś szczytny cel. Problemem było miejsce, bo chętnych do działania nie brakowało. I tu Nasza Aga Kochana zaproponowała gościnne progi Domu Nauki i Sztuki. I tak w październiku 2007 r. na forum internetowym zrodziła się idea józefowskiego jarmarku przedgwiazdkowego.
Zaczęły się przygotowania a czasu było niewiele, raptem dwa miesiące od pomysłu do realizacji. Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”, która wskazała małych mieszkańców z Józefowa najbardziej potrzebujących pomocy. Czytając o ich schorzeniach utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że to co robimy ma sens, że nie zmienimy świata, nie uwolnimy tych dzieci od bólu i cierpienia, ale możemy choć w niewielkim stopniu wspomóc ich rodziny..."

Ja ze swojej strony jestem pełna podziwu dla mieszkańców Józefowa bo przywracają mi wiarę w ludzi i w to, że są na świecie osoby którym zwyczajnie chce się chcieć, a na potrzeby AUKCJI która odbywać się będzie w ramach imprezy uszyłam oczywiście laleczkę :) Panna ,,ukradła" i dwa dni z życia i kawał serca, ale mam nadzieję że spodoba się i znajdą się chętni do licytowania :)

 Jeśli ktoś z Was również chciałby wspomóc akcję obecnością lub jakimś drobiazgiem ofiarowanym na rzecz chorych Józefowskich dzieci ZAPRASZAM SERDECZNIE DO KONTAKTOWANIA SIĘ Z ORGANIZATORAMI 

Laleczka którą będzie można licytować mierzy 48cm, siedzi bez podparcia, ma odpinany kapelusik - broszkę i w razie potrzeby można  ją  prać delikatnie ręcznie w temp. 30 stopni. Ponieważ laleczki szyję w pojedynczych egzemplarzach każda z nich jest unikatem :)

19 komentarzy:

manita pisze...

Moja droga, w tym zabieganym, zalatanym świecie wspaniale jest znaleźć jeszcze ludzi dobrego serca, którzy bezinteresownie niosą pomoc innym, znajdującym się w potrzebie. Jestem przekonana, że Twoja lala podbije kogoś serce i przyniesie dary dla potrzebujących.
Sama nie zawsze piszę komentarze na Twoim blogu, ale zawsze oglądam i podziwiam Twoje dzieła.
Pozdrawiam.

Moje Małe Rękodzieło pisze...

fantastyczny gorsecik zrobiłaś tej lali, na pewno sie komuś spodoba !

Zdolność-tworzenia pisze...

Twoje lalki mają urzekające oczęta.

Dekolandia pisze...

Co tu dużo pisać - śliczne!

Kasia :) pisze...

kochana przeszłaś samą siebie,lalka nieziemska wiec pewnie znajdzie się na nią wielu chętnych.

Anna, Pracownia Koroneczka pisze...

To to ja chciałam...? NO, zamurowało mnie!

-mamon- pisze...

Beatko co ja mogę napisać, brakuje słów, cudowna!!!!

Pani Niteczka prezentuje pisze...

Kochana o tą lalę bić się będą :D A pomysł bardzo trafiony. Podeślij mi do nich kontakt, chętnie coś tam im podeślę :D

Pracowite Słoneczko pisze...

Wspaniała lalka, wspaniały cel:)

Wiola pisze...

wręcz super:)

bluefairy pisze...

Fantastyczna!

Srebrnolistka pisze...

Rewelacyjne! Ja podziwiam Twoją pomysłowość i kunszt :)

Binolka pisze...

Witam Cę serdecznie - zostałaś u mnie nominowana zapraszam :)

Ewa pisze...

to samo sedno - nie zbawimy świata, ale możemy choć w niewielkim stopniu uczynić go lepszym :) Piękna lala i szczytny cel :)

madlen pisze...

Śliczna lala i ma piękną kreację ;-)

Chranna pisze...

Lala cudna, szykowna jak modelka z najwyższej póki :) I cel szczytny :) Hodujesz sobie anielskie skrzydła :) Powodzenia w licytacji :)

Monika pisze...

Świetna lalka, taka dopracowana w szczegółach! A twarz wykonana po mistrzowsku!

efffka pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Szczypta Magii pisze...

Muszę powiedzieć, że jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem :O